דלג לתוכן כפתור לפתיחת תפריט נגישות

תפריט נגישות

הצהרת נגישות

מוכנים להרפתקה של פעם בחיים?

חוגי סיירות קק"ל מזמינים אתכם, בוגרי ובוגרות י"ב, לשנת שירות אדירה שתהפוך לתקופה הכי מטורפת שאפשר לדמיין!

מתעניינים? לחצו כאן להרשמה

הש"שינים בחוגי סיירות הם אנשי חינוך הפועלים בדרך מדהימה שאין לה תחרות: יציאה בלתי אמצעית אל השטח בקבוצה קטנה ובתהליך ארוך טווח. פשוט כי אנחנו מאמינים שהשטח הוא הכלי הבסיסי הטוב ביותר להעברת תהליך חינוכי משמעותי. באמצעות השטח וההזדמנויות החינוכיות המתרחשות בו, בשילוב חברי הקבוצה האיכותית והמדריך שמהווה דוגמא אישית – ניתן לחנך בני נוער מכל קצות הקשת החברתית, לעצב את דמותם, ולהוביל לעתיד טוב יותר – להם ולנו.

טיולים עצמאיים של מדריך עם קבוצה קבועה וקטנה אינו דבר מובן מאליו כיום. חוגי סיירות קק"ל הינו אחד הארגונים האחרונים במדינה המשמר את הטיילות הבלתי אמצעית בכל רחבי הארץ.

כחלק מתפיסה זו, מבלים הש"שינים שלנו במצטבר מחצית משנת השירות – בשטח!

אז מה עושה ש"ש בחוגי סיירות?

העבודה המרכזית של הש"שינים אצלנו היא הדרכת קבוצות באזור המגורים שלהם. כל ש"ש מדריך 3 קבוצות גיל שונות הכוללות משתתפים מאוכלוסיות שונות. כל קבוצה נפגשת עם המדריך לפעילות שבועית יחודית ומאתגרת, ויוצאת לטיול סופ"ש אחת לחודש ול-4 מחנות בני 3-4 ימים בחופשות.

בנוסף להדרכת הקבוצות, פועלים הש"שינים בהדרכת והובלת פרויקטים ברוח איכות הסביבה ושמירת הטבע, במסגרת הפורמלית של בתי ספר והקהילות בהן הם חיים. כל זאת לצד פרויקטים אזוריים וארציים מגוונים של חוגי סיירות: שותפות בהדרכת השכבות הבוגרות, ארגון סקרי שטח ותחרויות ניווט, סיורים ללא תשלום לקהל הרחב, פיתוח הדרכה באזורים, ארגון מחנות, ועוד.

ימי ראשון לאורך כל השנה מוקדשים להעשרה וגיבוש של הש"שינים: חצי מהם הינם ימי למידה במסגרת אזורית וארצית, וביתר הימים כל קומונה מטיילת ומבלה באופן עצמאי לפי בחירתה.

במהלך השנה מובילים ומדריכים כל הש"שינים מסעות בשטח בבית הספר לסיירות למכינות קדם צבאיות.

 

הקומונה

חלק משמעותי (ומהנה!) נוסף בשנת השירות הוא החיים בקומונה. בכל קומונה חיים יחד 5-7 ש"שינים המנהלים אורח חיים משותף. החיים בקבוצה הינם חלק משמעותי מאוד מהשנה. חברי הקומונה חיים בדירה אחת, דואגים למשק הבית, מנהלים חיים פעילים ומשימתיים יחד, מפעילים פרוייקטים משותפים, יוצאים לטיולי גיבוש והשתלמויות קומונליות, ועוד. בנוסף, ישנה מעטפת חמה ותומכת של אנשי צוות המלווים את הש"שינים במהלך שנת השירות. ביניהם, מדריך הקומונה שאחראי על העבודה השוטפת של הש"שינים באזור בו הם חיים, ומלווה הקומונה –  מעין מחנך ומורה דרך עימו הש"שנים יכולים להתייעץ בכל דבר ועניין. כל אלו הופכים את הקומונה למשפחה אמיתית, חמה ואכפתית.

כיום פרוסות בארץ 9 קומונות של חוגי סיירות: בבית שאן, עכו, חיפה, פרדס חנה, תל אביב, רחובות, בית שמש, באר שבע ונתיבות. עבודת הש"שינים מתרחשת בערים אלו ובאזורים שסביבם.

אז למה כדאי לי לעשות שנת שירות בחוגי סיירות?

שנת השירות בחוגי סיירות היא שנה שלמה של מסע, התנסות ולמידה. שנה של הגשמה אישית וחברתית אדירה. שנה בה תבלו בשטח ובטבע יותר מבכל מקום אחר, תדריכו טיולים ותובילו אחריכם עשרות ילדים ונערים עם אש בעיניים. שנה שתגורו בה ביחד בקומונה עם אנשים איכותיים שיהפכו לחברים לכל החיים. שנה בה תקחו חלק בעשרות ימי למידה והשתלמויות מרתקות בנושאים מגוונים עם מיטב המרצים והמדריכים. שנה בה תתרחקו מהבית אבל תתקרבו לאוכלוסיות חדשות ממגוון גילאים ורקעים. שנה שתכין אתכם לצבא ותטמיע בכם ערכים שימשיכו איתכם לנצח. שנה של עצמאות אינסופית מלווה בתמיכה מחבקת של אנשי צוות איכותיים, רגישים ומקצועיים.

בקיצור – הרפתקה של פעם בחיים!

מי יכול להצטרף אלינו?

אנשי חינוך בנשמה, עם אהבה אמיתית ובוערת לעולם השטח והטיילות. כאלה שהטבע זורם בדמם, עם מוטיבציה בשמיים, רגליים על הקרקע וחיבור עמוק לערכים, ומעוניינים להוביל שינוי חברתי בסביבתם. אנשים בעלי כישורים חברתיים גבוהים, מדריכים מצויינים, ויכולת מעולה לעמידה מול קהל.

בואו נדבר תכל'ס. קצת על תהליך המיון:

מתחילים במילוי שאלון אישי אונליין, בו תכתבו על עצמכם, יכולותיכם והרקע שלכם.

במהלך חודש נובמבר יתקיים יום חשיפה לשנת השירות. יום היכרות ומיון בו נצא יחד לשטח, ודרכו אתם תכירו את חוגי הסיירות ופעילותם, ואנחנו נכיר אתכם.

במהלך חודש דצמבר יתקיים מיון שטח. יממת שטח (כולל לינה) ובה משימות מגוונות, הדרכה וניווט.

במהלך חודש ינואר נזמין אתכם לראיון אישי.

המשתתפים המוכשרים שיעברו את כל תהליך המיון יתקבלו להיות ש"שינים! הם יזכו להצטרף למשפחת חוגי סיירות, ויחלו את תהליך ההכשרה הכולל מספר כנסים במהלך כיתה י"ב, וקורס הדרכה מעשיר במהלך חופשת הקיץ.

 

חושבים שאתם מתאימים? לחצו כאן להרשמה