דלג לתוכן כפתור לפתיחת תפריט נגישות

תפריט נגישות

הצהרת נגישות

כי השטח קורא לכם להרפתקה של חייכם!

חוגי סיירות של הקק"ל מזמינים אתכם, בוגרי ובוגרות כיתה יב' שלא גדלו בחוגי סיירות לשנת שירות הכי מדהימה ומגוונת בארץ ! ללא ספק – שנה מטורפת בחייכם!

מתעניינים? לחצו כאן להרשמה

הש"שינים בחוגי סיירות הינם אנשי חינוך הפועלים בעזרת הכלי המדהים של יציאה בלתי אמצעית אל השטח בקבוצה קטנה ולאורך תהליך ארוך טווח. זאת מתוך אמונה שהשטח הוא הבסיס והכלי הטוב ביותר להעביר בו ובאמצעותו תהליך חינוכי משמעותי. באמצעות השטח וההזדמנויות החינוכיות המתרחשות בו, כחלק מקבוצה אינטימית, עם מדריך איכותי שמהווה דוגמא אישית לאורך זמן – ניתן לחנך נוער מכל קצוות הקשת החברתית בישראל, לעצב את דמותם, להוביל ולקדם אותם אל עבר עתיד טוב יותר עבורם ועבור כולנו.

טיולים עצמאיים של מדריך עם קבוצה קבועה וקטנה אינו דבר מובן מאליו כיום בישראל. חוגי סיירות הינו אחד הארגונים האחרונים במדינה המשמר את הטיילות הבלתי אמצעית לאורכה ולרוחבה של הארץ.

כחלק מתפיסה זו מבלים הש"שינים בחוגי סיירות במצטבר כמחצית משנת השירות שלהם בשטח!

אז מה עושה ש"ש בחוגי סיירות?

העבודה המרכזית של הש"שינים בחוגי סיירות הינה הדרכת קבוצות באזור בו הם גרים ופועלים. כל ש"ש מדריך 3 קבוצות בגילאים שונים וממגוון סוגי אוכלוסייה, כאשר כל קבוצה נפגשת עם המדריך לפעילות שבועית, ויוצאת לטיול סופ"ש אחת לחודש ול-4 מחנות של 3-4 ימים בחופשות.

בנוסף להדרכת הקבוצות, פועלים הש"שינים בהדרכת והובלת פרויקטים של איכות סביבה ושמירת טבע במסגרת הפורמלית של בתי ספר והקהילות בהן הם חיים, זאת לצד פרויקטים אזוריים וארציים שונים של חוגי סיירות – שותפות בהדרכת השכבות הבוגרות, ארגון סקרי שטח ותחרויות ניווט, סיורים ללא תשלום לקהל הרחב, פיתוח הדרכה באזורים, ארגון מחנות ועוד.

ימי ראשון לאורך כל השנה מוקדשים להעשרה וגיבוש של הש"שינים, כאשר מחציתם הם ימי למידה במסגרת אזורית וארצית, ומחציתם הם ימים בהם כל קומונה מטיילת ומבלה לבדה לפי בחירתה.

במהלך השנה מובילים ומדריכים כל הש"שינים מסעות בשטח בבית הספר לסיירות למכינות קדם צבאיות.

הקומונה

חלק משמעותי נוסף בשנת שירות הינו החיים בקומונה. בכל קומונה יש 5-7 ש"שינים החיים ופועלים יחדיו. החיים בקבוצה הינם חלק משמעותי מאוד מהשנה- חברי הקומונה חיים בדירה אחת ומקיימים אותה, חיים חיים פעילים ומשימתיים יחד, מפעילים פרוייקטים משותפים, יוצאים לטיולי גיבוש והשתלמויות קומונליות ועוד. בנוסף, ישנה מעטפת חמה של אנשי צוות המלווים את הש"שינים במהלך שנת השירות וביניהם- מדריך הקומונה שאחראי על העבודה השוטפת של הש"שינים באזור בו הם חיים ומלווה הקומונה שהוא סוג של מחנך ומורה דרך איתו הש"שנים יכולים להתייעץ על הכל. כל אלו שוזרים את מערכות היחסים בין הש"שינים והקומונה הופכת להיות משפחה אמיתית!

כיום פרוסות בארץ 9 קומונות של חוגי סיירות, הנמצאות בבית שאן, עכו, חיפה, פרדס חנה, תל אביב, רחובות, בית שמש, באר שבע ונתיבות. עבודת הש"שינים נעשית בערים אלו ובאזורים סביבם.

אז למה כדאי לי לעשות שנת שירות בחוגי סיירות?

שנת השירות בחוגי סיירות היא שנה שלמה של טיול, התנסות ולמידה, שנה של הגשמה אישית וחברתית אדירה. שנה בה תבלו בשטח ובטבע יותר מאשר שתבלו בבית, תדריכו טיולים ותובילו אחריכם עשרות ילדים ונערים עם ניצוץ בעיניים. שנה שתגורו בה ביחד בקומונה עם חברים טובים שילוו אתכם לכל החיים. שנה בה תהיו בעשרות ימי למידה והשתלמויות בנושאים שונים ומגוונים עם מיטב המרצים והמדריכים. שנה שתגורו רחוק מהבית ותעבדו עם מגוון רחב של גילאים ואוכלוסיות. שנה שתכין אתכם לצבא. שנה של עצמאות אינסופית מלווה ע"י צוות רכזים ומלווים מעולה.

שנה של הרפתקה שתלווה אתכם לכל החיים!

את מי אנחנו מחפשים?

אנחנו מחפשים אנשי חינוך עם אהבה אמיתית לעולם השטח והטיילות. אנשים שהטבע זורם בדמם. אנשים בעלי מוטיבציה גבוהה ועולם ערכי המעוניינים להוביל שינוי חברתי בסביבתם. אנשים בעלי כישורים חברתיים גבוהים ויכולות הדרכה ועמידה מול קהל מעולות.

איך נראה תהליך המיון?

  1. מילוי שאלון אישי דרך האינטרנט – בו תכתבו על עצמכם, יכולותיכם והרקע שלכם.
  2. יום חשיפה לשנת השירות – יום היכרות ומיון, בו נצא יחד לשטח ותוכלו להכיר יותר לעומק את חוגי סיירות ופעילותם, ואנחנו נוכל להכיר אתכם (יום אחד במהלך חודש נובמבר)
  3. מיון שטח – יממת שטח הכוללת משימות מגוונות, הדרכה וניווט (יומיים במהלך חודש דצמבר)
  4. ראיון אישי (במהלך חודש ינואר)

העוברים את כל תהליך המיון יתקבלו להיות ש"שינים, יצטרפו למשפחת חוגי סיירות, ויחלו את תהליך ההכשרה הכולל מספר כנסים במהלך כיתה יב', וקורס הדרכה ארוך ואיכותי בקיץ לפני תחילת השנה.

חושבים שאתם מתאימים? לחצו כאן להרשמה