דלג לתוכן כפתור לפתיחת תפריט נגישות

תפריט נגישות

הצהרת נגישות

בית הספר לסיירות

ברוכים הבאים לבית הספר לסיירות! תרגישו בשטח.

בית הספר הוקם בשנת 2013 כחלק מעמותת חוגי סיירות של קק"ל, במטרה לעודד וליצור תרבות טיילות נכונה, מקצועית ובטוחה בישראל. אנחנו מאמינים שהיציאה אל חיק הטבע באופן בלתי אמצעי והעידוד לטיילות עצמאית, הופכים בני אדם לאכפתיים יותר, מודעים יותר, ומפתחים אחריות אישית וחברתית

בית הספר לסיירות יוזם ומקיים פעילויות רבות ומגוונות, וביניהן:

  • טיולי הכנה לטרקים בעולם
  • טיולי הכנה לשביל ישראל
  • מסעות העצמה להורים וילדיהם
  • סדרות שטח למכינות קדם צבאיות וארגונים
  • הכשרות צוות לארגונים שונים בתחום השטח והטיילות

 

בית הספר לסיירות נסמך על עשרות שנות ניסיון של הדרכה, עשייה ופעילויות בשטח. בבית הספר מדריכים כארבעים  אנשי ונשות שטח מהמובילים בתחום, כמו גם אנשי חינוך עם ניסיון רב בטיולים ומסעות בארץ ובעולם.

בית הספר לסיירות הינו גוף מקצועי המומחה בחינוך בשטח ובהדרכת מיומנויות שטח, סיירות, וטיילות. דרך פעילות השטח, אנו בונים חיבור לטבע ולארץ, מעמיקים את המודעות האישית והסביבתית, ומעודדים עצמאות, יוזמה ולקיחת אחריות.

אנו פועלים בשלושה ערוצים מרכזיים:

עבודה עם ארגונים חינוכיים – על מנת לייצר ביחד פעילות שטח חינוכית איכותית ומעשירה.

הכשרת צוותים חינוכיים ואנשי מקצוע – על מנת להפיץ את הידע והמיומנויות שרכשנו ופיתחנו.

סדרות מקצועיות לקהל הרחב – המנגישות את תחומי השטח המקצועיים ביותר לקהל של חובבים ומתעניינים בתחום.

 

If you are looking for an honest and reliable company to buy essays from, you have to pay for the essay. While this may seem difficult however, an established firm will employ academics and experts with term paper writing help the required expertise. This way, you can rest assured that the paper will be in good hands. Also, it is possible to employ an academic researcher who is recognized with internationally recognized credentials!

הפעילויות שלנו

פעילויות השטח הן כלי עוצמתי לבניית מסוגלות, פיתוח חוסן והעלאת הבטחון העצמי. ההתמודדות עם אתגרים והיציאה מאזור הנוחות מאפשרות למידה משמעותית ומצמיחה.  הפעילויות מיועדות לארגונים חינוכיים, מכינות קדם צבאיות, צוותי ניהול והדרכה של ארגוני ותנועות נוער וקבוצות מנהיגות. הסדרות מתאימות גם לצוותים של ארגונים שמעוניינים להתפתח וללמוד על התמודדות עם תנאי לחץ ומצבים משתנים, או לרכוש שיטות וכלים לעבודה בשטח.

הכשרת צוותים חינוכיים בשטח

ארגונים המעוניינים לשפר את פעילות השטח החינוכית, יקבלו מאיתנו סיוע בבניית פלטפורמה מקצועית מתאימה: החל מהכשרת הצוות לקראת הפעילות, דרך בניית תכנית פעילויות משותפת ועד הוצאת קבוצת משוטטים לארגון או הובלה משותפת של טיולים. נשמח לסייע לכם למצוא את השביל הנכון עבורכם, ולעזור לכם לצאת לשטח (איתנו או בלעדינו).

אנו מאפשרים לכל ארגון הזדמנות להעניק למדריכיו כלים להובלת קבוצות בשטח, הודות להכשרה מקצועית ומקיפה בת יומיים, העוסקת בין היתר בניהול סיכונים ושליטה, מודלים חינוכיים, התמודדות עם יציאה מאזור הנוחות והבניית תהליכיים קבוצתיים ומשמעותיים בשטח. ההכשרה נערכת במתכונת טיולית, עם הציוד על הגב או עם מנהלה מתאימה. (קצת לא ברור מה זה מנהלה מתאימה… אולי אפשר להחליף בביטוי יותר נגיש)

מדי שנה אנו מוציאים לשטח עשרות ארגונים ואלפי משתתפים. רוצים להעניק לצוותים או למשתתפים שלכם תהליך משמעותי ובלתי נשכח בשטח? הצטרפו למסע שלנו. (איך? האם יצורף לינק לאנשהו?)

סדרות השטח שלנו

סדרת שטח קלאסית

סדרות רב יומיות שאורכות בין שלושה לשישה ימים, במהלכן נעים המשתתפים בשטח לא מוכר עם הציוד על הגב, תוך ניווט, קבלת הדרכות מקצועיות על השטח וביצוע משימות עוקבות. השליטה על כל חוליה בשטח נעשית באמצעות משיבי מיקום לווייניים. סדרות השטח הקלאסיות מתקיימות במגוון אזורים ברחבי הארץ: הגליל העליון, הרי ירושלים, מדבר יהודה, הנגב והערבה, ומהוות חוויה אדירה ומעוררת השראה לכל מי שלוקח בה חלק. לא בכדי סדרות השטח מבוקשות מאד, ורק השנה צפויים לצאת אליהן כ-2,000 משתתפים מארגונים שונים ומגוונים.

סדרת הישרדות

סדרה רב יומית בת שלושה עד שישה ימים, המתמקדת בהתמודדות עם תנאי קיצון ולימוד מיומנויות הישרדות: התמצאות בשטח, טיהור ומציאת מים, הדלקת אש, בניית מחסות, ניווט למציאת הצפון, ועוד. בסדרה מנווטים עם הציוד על הגב, תוך קבלת הדרכות מקצועיות על השטח וביצוע משימות עוקבות. השליטה על כל חוליה בשטח נעשית באמצעות משיבי מיקום לווייניים. סדרות ההישרדות מתקיימות גם הן באזורים שונים ברחבי הארץ: הגליל העליון, הרי ירושלים, מדבר יהודה, הנגב והערבה.

סדרת ניווטים

סדרה האורכת בין יום לימודים יחיד ועד שבוע, ומיועדת לארגונים המעוניינים ללמוד לנווט בצורה מקצועית. הלימוד מתחיל בכיתה בליווי מצגות ועזרים ללימוד מקצועי של תחומי הניווט והמפה, וממשיך בתרגול בשטח באזורים שונים בארץ: הגליל העליון, הגליל התחתון, רמות מנשה, שפלה, גבעות גורל ורכסי הנגב.

טיולי הכנה ומפגשי הכנה לטרקים בעולם

הטיול הגדול שאחרי הצבא כבר הפך לאבן דרך במסלול החיים הישראלי. טיולי ההכנה שלנו מתאימים לכל מי שמתכנן לצאת למסע ארוך ומעוניין לקבל כלים לתכנון טרק מהנה ובטוח.

במסגרת תהליך ההכנה נלמד כיצד מתכננים טרק במדינה עם שפה, נוף ואורח חיים זרים: מאיפה מתחילים, כיצד בוחרים ומתאימים ציוד, איך מתמודדים עם מצבי חירום קיצוניים, וחשוב יותר – כיצד נמנעים מהם. טיול ההכנה אורך כיומיים, ובמהלכם נצא עם ציוד על הגב אל הגליל העליון, נבשל ונלון בשטח, בהובלת מדריך מקצועי בעל נסיון רב שנים בטיולים מאתגרים בעולם. טיול ההכנה מתקיים בקבוצה אינטימית הכוללת 15 משתתפים בלבד, ומתאים לכל טייל או טיילת מעל גיל 18 ובכושר פיזי מתאים לטיול מטיבי לכת (ההשתתפות מותנית בחתימה על הצהרה רפואית).

טיולי הכנה לשביל ישראל

הטיול בשביל ישראל הולך ותופס תאוצה כחוויה אדירה למטיילים שרוצים להכיר לעומק את ארצנו המופלאה. בית הספר לסיירות מציע טיולי הכנה לשביל ישראל המלמדים איך לטייל בשביל בצורה בטוחה, כיפית ומותאמת. טיול  רגלי בן חודשיים אינו דבר של מה בכך, ולדעתנו צריך להתכונן לחוויה כזו עם ציוד מתאים, הכנה מנטלית, היכרות עם מזון שמתאים לטיול, והיערכות למצבים מיוחדים (מזג אוויר קיצוני, עזרה ראשונה בסיסית, ועוד).

טיול ההכנה לשביל ישראל אורך כיומיים בהדרכת מדריך מקצועי ומנוסה בטיילות בארץ ובעולם, ובמהלכו המטיילים מבשלים ולנים בשטח. הטיול מתקיים באזור הרי ירושלים לקראת עונת הסתיו,  ובאזור שדה בוקר לקראת עונת האביב, בקבוצות אינטימיות של 10-15 משתתפים בלבד.

הטיול מתאים למשתתפים מעל גיל 18 בכושר פיזי המתאים לטיול מטיבי לכת (מותנה בחתימה על הצהרה רפואית).

מסע הורים ומתבגרים

מסע יחודי ויוצא דופן, המפגיש את יופיו ועוצמתו של הטבע עם עוצמתו של הקשר האנושי החזק מכולם: קשר הורה לילדו. המסע מתקיים במרחבים הפתוחים של הטבע, בתוכם אנו יוצרים למשתתפים מרחב מכיל ומעורר השראה. מרחב בו נלמד להעמיק את הקשר ולהכיר זה את זה, וגם להתבונן במורכבויות ובאתגרים. המסע מזמן חוויות משותפות ומרגשות המאפשרות לכל צד להכיר בצרכיו ובתחושותיו של השני.

נקודת הזמן של גיל ההתבגרות ושנת המצווה מהווה הזדמנות מדהימה לצאת למסע משותף שישאיר חותם על כל הורה וילד.

במסע נעסוק נפגוש תכנים וערכים משמעותיים הנוכחים בכל מערכת יחסים, ובפרט בקשר המיוחד שבין הורה וילדו: הקשבה, צניעות, קבלה, הכרה, אמון, סקרנות ולמידה. את כל אלו יפגוש ההורה באופן אישי מול הילד, וגם באופן קבוצתי במעגלי ההשתייכות (קבוצת הורים וקבוצת ילדים), שחווים מציאות דומה ויכולים למצוא שפה משותפת.

אל השיח הרגשי והחוויה האישית מתלווה הדרכה מקצועית, הסברים על השטח וקבלת כלים שימושיים לטיילות עצמאית ובטוחה.

המסע נמשך כשלושה ימים, במהלכם אנו גם מבשלים ולנים בשטח. הקבוצה מונה 8-10 זוגות ואליה מצוותים 2 מדריכים אשר מלווים את המעטפת ומנחים את המסע.

בעונת החורף (נובמבר עד מרץ) המסע יתקיים באזור שדה בוקר.

בעונת הקיץ (אפריל עד אוקטובר) המסע יתקיים באזור הגליל העליון.

*ניתן להזמין מסע בהתאמה אישית לקבוצה יעודית בתאריכים הנוחים לכם.

מסע לדוגמה:

יום 1 (ה') – היכרות: מפגש בשעה 15:00 בחניון הרועה (מדרום לצומת חלוקים). אריזת תיק, הדלקת אש, בישול על מדורה, בניית מחסות, א. ערב משותפת, שיעור כוכבים ותה סביב המדורה.

יום 2 (ו') למידה והעמקה: שיעור ניווטים ותצפיות, ניווט בזוגות, הדלקת אש ללא גפרור, תרגיל לינה עצמאי בזוגות.

יום 3 (שבת) מה לוקחים הביתה ומה משאירים במדבר: עיבוד הלילה העצמאי, תרגילים במעגלים על תקשורת וקרבה, הכנת סנדלי שטח וסיכום המסע. סיום בשבת ב-14:00 בחניון הרועה.

פרטים נוספים

מעוניינים בפרטים נוספים על פעילויות בי"ס לסיירות? אנחנו כאן בשבילכם!

רועי מנדל- מנהל בית הספר לסיירות
054-5238852  roee.mandel@sayarut.org.il

רעות אהרון – רכזת ארגונית
054-437-6736  sayarut.school@sayarut.org.il

מאיה מוהבן- רכזת פעילות חוץ
050-9359092   maya.mohaban@gmail.com

גל ג'רסי- רכז סדרות שטח
052-534-1160 gal.gerassy@sayarut.org.il

אור פולנסקי- רכזת סדרות שטח
050-981-5506  Or.polonsky@sayarut.org.il